Zostań Aniołem!

Wraz ze Studenckim Kołem Badań Naukowych w Medycynie mamy zaszczyt zaprosić do udziału w akcji Zostań Aniołem!

cover-wydarzenia-ostateczny

#ZostanAniolem, to akcja pisania kartek – wsparcia adresowanych do małych pacjentów i rodzin dzieci znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

W czasie zmagania się z chorobą, dzieciom i ich bliskim towarzyszy uczucie bezradności, obawy i niepokoju o nadchodzące jutro. Ideą pisania kartek jest dodanie im otuchy oraz przekazanie ciepłych słów, płynących prosto z serca.

W miejscach gdzie pracuje się z cierpieniem, musi być miejsce na śmiech, na radość…

dr Krzysztof Szmyd
Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Jak to zrobić? W 5 prostych krokach:

⭐ Kup lub wykonaj własnoręcznie kartkę dowolną techniką.
⭐ Skieruj treść kartki do wybranego przez Ciebie odbiorcy i zaadresuj ją: „dla Chłopca”/ „dla Dziewczynki”/ „dla Ciebie”/ „dla Was” (mając na myśli całą rodzinę chorego dziecka).
⭐ Środek kartki wypełnij podnoszącymi na duchu słowami (może być to również cytat, rysunek albo po prostu życzenia świąteczne).
⭐ Jeśli masz ochotę i nie chcesz pozostać anonimowy, dołącz do kartki swoje zdjęcie lub spróbuj się narysować.
⭐ Gotową kartkę wyślij (do 12 grudnia!) na adres:

„ZOSTAŃ ANIOŁEM”
Wydział Nauk o Zdrowiu
ul. Kazimierza Bartla 5, 50-996 Wrocław


Proste? Zrób jeszcze jeden krok!
Udostępnij swoją kartkę na naszym wydarzeniu i weź udział w konkursie! Kartka z największą liczbą polubień zostanie nagrodzona!

Kilka słów o Hospicjum:

Stowarzyszenie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska powstało dzięki inicjatywie ludzi, dla których zapewnienie nieuleczalnie chorym dzieciom profesjonalnej i troskliwej opieki jest najważniejsze. Personel tworzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, kapelan oraz wolontariusze mający wieloletnie doświadczenie w opiece nad terminalnie chorymi dziećmi.

Wierząc, że najlepszym miejscem dla małych pacjentów jest ich dom, hospicjum prowadzi działalność o profilu domowym, zapewniającym opiekę holistyczną, która obejmuje zarówno pacjentów hospicjum, jak również ich rodziców i rodzeństwo. Oprócz hospicjum domowego prowadzone jest także hospicjum perinatalne, które wspiera rodziców terminalnie chorych dzieci jeszcze przed ich narodzeniem.

Hospicjum sprawuje opiekę medyczną nad największą liczbą nieuleczalnie chorych dzieci na terenie całego Dolnego Śląska – obecnie pod opieką znajduje się 59 pacjentów, w wieku do ok. 20 lat. Większość z nich nie może chodzić, mówić, w związku z czym wymagają nieustannej pomocy przy wszystkich czynnościach życiowych.

Do zapewnienia opieki pacjentom niezbędny jest:

  • sprzęt medyczny taki jak koncentrator tlenu, ssak, pompa infuzyjna, materac przeciwodleżynowy, łóżko rehabilitacyjne, monitor oddechu, wózek inwalidzki, chodzik, pionizator,

  • drobny sprzęt medyczny taki jak strzykawki, gastrostomie, tracheostomie, filtry, plastry, cewniki, pojemniki na odpady medyczne,

  • materiały higieniczne do zapewniania podstawowej opieki naszych podopiecznych – chusteczki nawilżające oraz pampersy lub pieluchomajtki (rozmiary 3, 4, 5, S, M), waciki, ligniny, podkłady.

Każda forma pomocy jest niezwykle ważna dla utrzymania działalności Hospicjum. Informacje o możliwości wsparcia Hospicjum znajdziesz na stronie: www.hospicjum-dolnyslask.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s